PL CZ DE EN
Menu kategorii
Przypominamy zasady pielęgnacji poisencji

Przypominamy zasady pielęgnacji poisencji

Wskazówki dotyczące pielęgnacji poinsecji. Jak sprawić, aby zimowa królowa kwiatów dłużej sprawiała radość?

Czy chcesz, aby Twoja poinsecja pięknie prezentowała się przez całą zimę? Wbrew pozorom nie wymaga to wcale tajemnej wiedzy. Opieka nad tą dekoracyjną rośliną domową jest znacznie łatwiejsza niż mogłoby się wydawać. Eksperci ze Stars for Europe (SfE) podpowiadają jak sprawić, aby przylistki poinsecji dłużej zachowały świeżość i kolor.

Kupuj mądrze

Zdrową roślinę na sklepowej półce możesz łatwo poznać po kolorowych przylistkach i gęstych, zdrowych, zielonych liściach bez żadnych uszkodzeń. Jeśli zauważysz drobne, żółto-zielone pączki między kolorowymi przylistkami, to znaczy, że trafiłeś na świeży egzemplarz. Zwróć również uwagę na stanowisko i ziemię. Poinsecje nie powinny być wystawiane na zewnątrz, gdy temperatura spada poniżej 15°C. Unikaj również roślin ustawionych w miejscach narażonych na przeciągi. Ziemia nie powinna być ani zbyt wilgotna, ani sucha jak pył. Jeśli znajdziesz już swoją wymarzoną roślinę, dobrze ją zapakuj na czas transportu i szybko wnieś do domu, aby uchronić ją przed zimnem i przeciągami.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Poinsecje lubią jasne i ciepłe miejsca. Najlepiej rosną, gdy są umieszczone w pobliżu okna w temperaturze od 15 do 22°C. W naszych szerokościach geograficznych bezpośrednie światło słoneczne jest na tyle słabe, że nie stanowi problemu w okresie zimowym. Uwaga: podczas wietrzenia upewnij się, że roślina nie jest narażona na przeciągi.

Poinsecje nie lubią suchości ani „stojącej wody”. Są szczególnie wrażliwe na zalanie wodą. Optymalnym rozwiązaniem jest umiarkowane podlewanie letnią wodą zaraz po przesuszeniu ziemi. Alternatywą dla regularnego podlewania jest zanurzenie rośliny w wodzie, mniej więcej raz w tygodniu – w zależności od wielkości rośliny, jej ustawienia oraz temperatury otoczenia. Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem (kliknij).

Źródło: https://www.starsuniteeurope.eu/pl/

Pozycjonowanie SEO: Seo LTB - pozycjonowanie stron www