PL CZ DE EN
Menu kategorii

Wizyta delegacji deputowanych Kraju Krasnodarskiego z Rosji…

W dniu 15 stycznia 2014 r. Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego S.A. miało przyjemność gościć delegację deputowanych Kraju Krasnodarskiego z Rosji. Goście zapoznali się z zasadami funkcjonowania rynku, obejrzeli m. in. halę kwiatowa i obiekty magazynowe, a także mieli okazję porozmawiać z Operatorami Spółki. Spotkanie zorganizowała Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

Dolnośląskie firmy wybudują rosyjskie centra handlowo-przetwórcze?

Pomoc w budowie sieci centrów handlowo-przetwórczych, pozyskanie dolnośląskich wykonawców z branży budowlanej oraz przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem rolno-spożywczym, a także rozpoczęcie wymiany turystycznej to niektóre z efektów wizyty w naszym regionie delegacji deputowanych Kraju Krasnodarskiego w Rosji.  W ciągu najbliższych miesięcy mają zostać podpisane stosowne umowy określające warunki współpracy pomiędzy Dolnym Śląskiem a  Kubaniem.

Kubań, jak nazywany jest Kraj Krasnodarski, od kilku lat prężnie się rozwija i stara przyciągać zagraniczne inwestycje. Wspólnie z Polakami, Rosjanie zamierzają wybudować u siebie sieć centrów handlowo-przetwórczych. Kraj Krasnodarski jest jednym z najważniejszych ośrodków rolniczych Rosji (pszenica, kukurydza, ryż, słonecznik, buraki cukrowe, winogrona, warzywa, hodowla bydła), z ogromną powierzchnią zasiewów, sadów, winorośli oraz pastwisk.

Rosjanie zamierzają wykorzystać nasze doświadczenia w organizacji  hurtu rolno- spożywczego, i na wzór działającego we Wrocławiu centrum przy ul. Karmelkowej, podobne centra chcą stworzyć u siebie. Zależy im, by były to miejsca, gdzie rolnicy będą mogli sprzedawać swoje towary, gdzie będą one przetwarzane i dalej dystrybuowane. Liczą tu na inwestycje polskich firm z branży przetwórczej, a także specjalizujących się w pakowaniu i przechowywaniu produktów. Rosjanom zależy również na współpracy z polskimi firmami budowlanymi.

 – Nie ukrywam, że często pojawia się u nas problem z jakością i terminowością, dlatego zależy nam na waszych fachowcach z tej branży, głównie – budownictwa przemysłowego. Inwestycje, które widzieliśmy we Wrocławiu czy Kobierzycach, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Chcemy korzystać z waszych doświadczeń i przenosić je na Kubań- mówił Jewgienij Wasiljewicz Gromyko – przewodniczący Zgromadzenia Ustawodawczego Kraju Krasnodarskiego, tuż po obejrzeniu budowy Afrykarium we wrocławskim zoo.

 Umowa o współpracy pomiędzy Dolnym Śląskiem a Kubaniem ma zostać podpisana w ciągu najbliższych miesięcy. Obejmowała będzie nie tylko gospodarkę, ale również turystykę. 5 milionowy Kraj Krasnodarski, położony nad Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, w Południowym Okręgu Federacji Rosyjskiej, rocznie odwiedza około 15 milionów turystów. Polacy stanowią znikomy  procent.

 – Na Dolny Śląsk również przyjeżdża niewielu rosyjskich turystów, choć od ubiegłego roku, po podpisaniu podobnej umowy z Obwodem Leningradzkim, ich liczba systematycznie rośnie. W samych dolnośląskich sanatoriach Rosjanie wykupili w ubiegłym roku kilkanaście tysięcy miejsc.  Najchętniej odwiedzają  Karkonosze i stolicę naszego regionu. Powoli przestajemy być anonimowi dla Rosjan – mówi Tomasz Tykierko, prezes DAWG.

Źródło: Dolnośląska Agencja Rozwoju Gospodarczego

Pozycjonowanie SEO: Seo LTB - pozycjonowanie stron www