PL CZ DE EN
Menu kategorii

KWIATY EMOCJI

W dniu 10 października br. w Dolnośląskim Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego S.A. we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Pokaz Florystyczny z udziałem Mistrzów florystyki Nicky Markslag z Holandii oraz Zygmunta Sieradzana z Polski. Tematem pokazu była florystyka funeralna, ślubna a także okolicznościowa. W pierwszej części zostały zaprezentowane aranżacje odpowiednio dobrane do trumien i urn. W części ślubnej oprócz kompozycji florystycznych prezentowanych przez modelki i modela, było można obejrzeć dekoracje samochodów.

Zgodnie z europejskim nurtem floryści pokazali jak dostosować ofertę kwiaciarń do potrzeb dwóch grup konsumenckich. Pierwszą grupą są klienci, poszukujący oryginalnych, niepowtarzalnych kompozycji, dla których cena nie jest podstawowym kryterium zakupu. Drugą grupę stanowią konsumenci, przywiązujący wagę do praktycznych i użytecznych rozwiązań a czynnikiem decydującym o zakupie w ich przypadku jest cena. Prezentowane kompozycje były zróżnicowane pod względem wartości i stylu.

Uczestnicy pokazu mogli dodatkowo wziąć udział w instruktażowym pokazie prawidłowego obchodzenia się z gąbką florystyczną, przygotowanym przez Oasis oraz obejrzeć wystawę konkursowych prac kompozycji nagrobnych, autorstwa florystów – klientów DCHR-S SA i firmy Nowacki.  Zwycięzców wyłonili Nicky Markslag oraz Zygmunt Sieradzan.

W dniu pokazu można było odwiedzić stoiska z branżową prasą (Nasz Dom i Ogród – Flora, Florum, Kwiaty do ślubu) oraz poznać ofertę firmy Victus – Emak ? dystrybutora preparatu Chrysal.

Z myślą o mieszkańcach Wrocławia, 8 października na wrocławskim rynku odbył się mini pokaz florystyczny o tematyce funeralnej transmitowany na żywo przez TVP Wrocław w programie “Wrocław się”. Kliknij, aby obejrzeć: http://www.tvp.pl/wroclaw/kulturalne/wroclaw-sie/wideo/08102010/2957244

Kompozycje florystyczne wykonane przez Mistrzów florystyki podczas pokazu można oglądać
11 oraz 12 października na wrocławskim rynku.

Organizatorzy pokazu KWIATY EMOCJI:

  • Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego S.A.,
  • Biuro Kwiatowe Holandia oraz firma Nowacki.

Za udział w organizacji dziękujemy firmie:  Firmie Plastiflora i Florima za ufundowanie akcesoriów florystycznych, Euro flora 2004 za wypożyczenie kwiatów do dekoracji, ADF Auto za wypożyczenie samochodów do dekoracji, Panu Andrzejowi i Bogusławowi Dańda za wypożyczenie wyrobów wikliniarskich, firmie Flosman za wypożyczenie sukien ślubnych, firmie Gloria za wypożyczenia trumien i urn do dekoracji, firmie JMP Ptaszek za pomoc w organizacji.  Wśród sponsorów znalazły się również:  Victus-Emak dystrybutor preparatów Chrysal ufundował nagrody dla uczestników pokazu oraz materiały promocyjne, Ndio Flora, oraz ADF Auto ufundowały nagrody dla uczestników pokazu. Opiekę medialną nad pokazem objęli: prasa brażowa Ndio-flora, Florum, Wydawnictwo INFOPOLIS, a także Twój Doradca – Rynek Rolniczy, Wrocławianin oraz portale internetowe: asflor.pl, dlaflorystow.pl, formumkwiatowe.pl, e-florystyka, giełda kwiatowa. W dniu 11 października 2010 r.odbyły się warsztaty florystyczne, tematem przewodnim była florystyka funeralna w nawiązaniu do zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Warsztaty poprowdzidziłą Mistrzyni florystyki z Holandii Nicky Markslag. Na zakończenie każdy z uczestników warsztatów otrzymał certyfikat.

MISTRZOWIE FLORYSTYKI:

Nicky Markslag to znakomita, holenderska florystka o międzynarodowej sławie. Już w wieku 8 lat układała pierwsze spiralne bukiety z polnych kwiatów. Prowadzi kurs florystyczny w Alsmeer oraz współpracuje z Biurem Kwiatowym Holandia przy licznych projektach i pokazach. Swoje umiejętności prezentowała między innymi w Japonii, Ameryce, Australii, Finlandii, Niemczech czy Anglii. Jej prace można było podziwiać podczas pokazu Floriade Rose Show (aranżacja z 35 000 róż), kwiatowej parady ?Bloemencorso? oraz w Keukenhof, gdzie odbył się pokaz kwiatowych strojów.

Zygmunt Sieradzan – jest dyplomowanym mistrzem florystyki, laureatem wielu konkursów i zdobywcą tytułu wice mistrza Europy we florystyce w kategorii juniorów. Z pasją stosuje techniki rękodzielnicze, nadając swoim pracom indywidualny charakter.  Kwiaty w jego rękach zmieniają się w arcydzieła sztuki. Obecny mistrz Polski we florystyce, którego talent doceniono w kraju i za granicą. Pracuje z kwiatami od wielu lat. Jego dokonania florystyczne wielokrotnie zachwycały publiczność podczas licznych pokazów florystycznych i wystąpień telewizyjnych w wiodących stacjach: TVP1, TVP2, Polsat, Canal +, TVN, TVN Style, TV4. Współpracuje z magazynami florystycznymi, lifestylowymi i wnętrzarskimi (np. Dobre Wnętrze, Rezydencje, Machina Design, Viva).

ORGANIZATORZY:

Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego S.A. jest spółką akcyjną powstałą w 1995 roku. Zajmuje się obsługą i wynajmem nieruchomości, badaniami rynku i opinii publicznej, reklamą, przeładunkiem, magazynowaniem i przechowywaniem towarów, pozaszkolnymi formami kształcenia, organizacją rynku hurtowego w zakresie obrotu handlowego artykułami rolno-spożywczymi i kwiatami (branża dominująca). W ciągu roku jest współorganizatorem dwóch pokazów florystycznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Gwarantuje towary wysokiej jakości spełniające wymogi Unii Europejskiej. Posiada certyfikat Solidna Firma! DCHRS S.A. zajmuje obszar 36 hektarów na terenie południowo-zachodniego pasma aktywności gospodarczej aglomeracji Wrocławia. W każdy piątek na jego terenie, pod wiatami i w nowoczesnych, klimatyzowanych pawilonach, odbywa się hurt zoologiczny organizowany przez spółkę zależną ?Żywność Polska?. Swój towar, w bardzo bogatym asortymencie (branża ogrodnicza, dodatki florystyczne, owoce-warzywa, branża mleczarska, branża mięsna i inne) sprzedają producenci z całej Polski. Więcej informacji na stronie internetowej: www.dchrs.com.pl

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem oraz promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Zgodnie ze światowym nurtem organizacja skupia się na pozytywnych emocjach jakie towarzyszą kwiatom. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

NOWACKI jest firmą zajmującą się importem, eksportem oraz sprzedażą kwiatów ciętych i roślin doniczkowych do wnętrz i na zewnątrz. Specyfiką działania firmy jest zaopatrzenie hurtowni oraz kwiaciarń w towar najlepszej jakości. Istnieje na rynku od 1999 roku, w tym czasie stała się jedną z wiodących firm w branży kwiaciarskiej zachodniej Polski.

Pozycjonowanie SEO: Seo LTB - pozycjonowanie stron www