PL CZ DE EN
Menu kategorii
Relacja z 15. Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej …

Relacja z 15. Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej …

Relacja z 15. Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kiermaszem „Wiosna w ogrodzie” w Rënku w dniach 12-14.05.2017 r.

Wystawa w Renku jest wspaniale zorganizowaną imprezą dla każdego, począwszy od pasjonatów roślin, ogrodnictwa i dekoracji, a skończywszy na całych rodzinach oraz amatorach. Stoiska były pięknie wyeksponowane i każdy mógł zaczerpnąć porady fachowców w dziedzinach wiedzy na temat roślin, ich aranżacji, najnowszych trendach oraz dopasowania do siebie. Na kiermaszu można było spotkać  projektantów terenów zielonych, doświadczonych ogrodników, producentów i handlowców z całej Polski i fachowców w swoich dziedzinach.

Na wystawie poza roślinami skupiono się także na promowaniu zdrowych produktów regionalnych, odbywał się poczęstunek mięs wieprzowych przez koło gospodyń wiejskich. Na wystawie nie zabrakło firm, w których poza roślinami, kwiatami, drzewami czy krzewami zakupić można było również meble ogrodowe,  donice ogrodowe oraz balkonowe, ziemię, ryby stawowe a także nawozy i środki ochrony roślin. Oprócz tego na wystawie znajdowały się rękodzieła ludowe, m.in. kaszubskie,  odbywało się wiele kreatywnych zabaw i konkursów, a także produkty gastronomiczne miody, produkty pszczele, miody pitne, swojskie chleby, wędliny, grill, nalewki i wina, słodycze, plac zabaw dla dzieci, oferty samochodów oraz gastronomia.

O niesamowity klimat oraz oprawę muzyczną zadbała podczas otwarcia w dniu 13.05.2017 r. orkiestra „Pstrong” oraz regionalny zespół kaszubski, który muzyką zabawiał gości w trakcie wystawy. Czas spędzony w  Pomorskim Centrum Hurtowym Rënk był wyjątkowy przede wszystkim dzięki unikatowemu klimatowi, wspaniałej atmosferze i pięknej pogodzie, która dopisała, a także dzięki gościnności i miło spędzonym czasie z Prezesem Zarządu Pomorskiego Centrum Hurtowego Renk Stanisławem Gierszewskim.