PL CZ DE EN
Menu kategorii

27 kwietnia Dniem Florysty

27 kwietnia będzie po raz kolejny obchodzony jako Dzień Florysty. Święto tego zawodu postanowiła w 2010 roku ogłosić ogólnopolska społeczność florystów skupiona na portalu forumkwiatowe.pl.

W 2002 roku, zawód florysty wpisany został na listę klasyfikacji zawodów i specjalności prowadzoną przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Zawód ten zyskuje w Polsce coraz większą popularność, mimo iż tylko z pozoru wydaje się łatwy.

W powszechnej opinii utarło się przekonanie, że florystyka to tylko kwiaty, wiązanki, bukiety. W rzeczywistości florystyka to znacznie więcej. Florystyka to pasja, ciężka praca, ciągłe wyzwania, wszystko w służbie piękna i estetyki. Warto więc nie tylko w tym wyjątkowym dniu pamiętać o Florystach. To dzięki nim każda obchodzona przez nas okazja może być wzmocniona pięknym kwiatowym akcentem.

Pamiętajmy ? kwiaty są nośnikiem emocji i mogą zastąpić tysiąc słów!

Forum Kwiatowe jest portalem zrzeszającym społeczność florystów. Jest organizatorem m.in. akcji Floryści dla WOŚP (wykonanie i wręczanie podczas finału bukietów dla gości Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w warszawskim studiu Telewizji Polskiej http://www.youtube.com/watch?v=iYjlQ7SYbNE) czy ogólnopolskiej akcji Floryści Dzieciom (warsztaty florystyczne dla dzieci w kilkunastu miastach Polski, z których największe w 2010 roku odbyły się już po powodzi w Bogatyni http://www.youtube.com/watch?v=CsHzXKOxEq0).

 

Pozycjonowanie SEO: Seo LTB - pozycjonowanie stron www